Scroll to top
© 2010, WordPress Usługi WordPress-Uslugi.pl

Wasze pytania


Lista najczęściej zadawanych pytań.

Wasze pytania o tworzenie i projektowanie stron WordPress.

FAQ (Frequently Asked Questions), najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia, projektowania stron WordPressa, hostingu, wtyczek, etc.

Dział ten powstał w odpowiedzi na częste zapytania osób, odwiedzających naszą stronę internetową. Mamy nadzieję, że informacje tu zawarte będą dla Państwa przydatne. Jesteśmy otwarci na nowe pytania, dotyczące wdrażania WordPressa, z przyjemnością na nie odpowiemy. Z czasem ten dział będzie się rozrastać o nowe pytania i odpowiedzi, które najczęściej zadają nasi klienci.

01. Co to jest domena internetowa?

To unikatowy adres strony internetowej, który internauci wpisują w przeglądarkę. Domena internetowa składa się z dwóch części nazwy głównej oraz końcówki – rozszerzenia.

– nazwa główna – to nazwa firmy, organizacji jej skrót lub dowolna nazwa, którą sobie wymyślisz.
– rozszerzenie – każdy kraj posiada przypisane rozszerzenie: .pl – Polska, .at – Austria, .be – Belgia, .es – Hiszpania, itp.

Rozróżniamy również, domeny globalne: .com .net  .org  .info  .biz

02. Co to jest Hosting?

Hosting to, miejsce, w którym przechowywana jest strona internetowa – wszystkie pliki i foldery. To udostępnienie przestrzeni dyskowej na serwerze do hostowania strony internetowej. Dostawca hostingu dba o stałe działanie dysków oraz poprawne połączenie serwera z Internetem. Usługa polega na nieprzerwanym udostępnianiu miejsca na serwerze – specjalnie przystosowanym komputerze, który przesyła informacje do sieci.

03. Co to jest System zarządzania treścią – CMS ?

CMS (Content Management System) to, panel administracyjny pozwalający na tworzenie stron internetowych oraz ich późniejszą edycję, aktualizację i rozbudowę.

04. Czy muszę dostarczyć zdjęcia, grafikę i teksty na stronę?

Teoretycznie tak, tylko Ty masz największą wiedzę o tym, jakie treści chciałbyś mieć na stronie. Jednak, jeśli ich nie posiadasz, to wszystko jest do uzgodnienia, jesteśmy elastyczni z pewnością się dogadamy.

05. Czym jest optymalizacja SEO?

SEO nazywane pozycjonowaniem stron jest procesem zmierzającym do osiągania przez stronę internetową, możliwie jak najwyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania np. Google czy Bing. Działania te są długotrwałe. Nie jest możliwe określenie dokładnego czasu, w jakim będą widoczne konkretne wyniki.