Scroll to top
© 2010, WordPress Usługi WordPress-Uslugi.pl

System WordPress


Garść faktów na temat WordPressa

System WordPress - Co to jest?

System WordPress to, najprostszy i najpopularniejszy sposób na stworzenie własnej strony internetowej lub bloga. W rzeczywistości WordPress obsługuje ponad 38% wszystkich stron internetowych na świecie.

Na nieco bardziej technicznym poziomie, WordPress to system zarządzania treścią typu open source na licencji GPLv2, co oznacza, że ​​każdy może bezpłatnie korzystać z oprogramowania WordPress lub modyfikować go. System zarządzania treścią to w zasadzie narzędzie, które ułatwia zarządzanie ważnymi aspektami witryny – np. treścią – bez konieczności posiadania wiedzy na temat programowania.

Efektem końcowym jest to, że system WordPress sprawia, iż ​​budowa strony internetowej jest dostępna dla każdego – nawet dla osób, które nie są programistami.

Jakie rodzaje stron internetowych może tworzyć WordPress?

Wiele lat temu CMS WordPress był przede wszystkim narzędziem do tworzenia bloga, a nie tradycyjnymi stronami internetowymi. Jednak od dawna tak nie było. W dzisiejszych czasach, dzięki zmianom w podstawowym kodzie, a także ogromnemu ekosystemowi wtyczek i motywów WordPress, możesz tworzyć dowolne strony internetowe za pomocą WordPress .

Na przykład WordPress nie tylko obsługuje ogromną liczbę witryn biznesowych i blogów, ale jest również najpopularniejszym sposobem na stworzenie sklepu eCommerce ! Za pomocą WordPress możesz tworzyć: Witryny biznesowe, sklepy E-Commerce, Blogi, Portale, Fora, Portale społecznościowe, itp.

Jaka jest różnica między WordPress.org a WordPress.com?

WordPress.org , często nazywany samodzielnie hostowanym WordPress , to bezpłatne oprogramowanie WordPress o otwartym kodzie źródłowym, które można zainstalować na własnym hoście, aby stworzyć witrynę w 100% własną.

WordPress.com to płatna usługa nastawiona na zysk, obsługiwana przez oprogramowanie WordPress.org. Jest prosty w użyciu, ale tracisz wiele z elastyczności samo-hostowanego WordPressa.